Xbox Game Pass for PC Kullanıcılarına Kötü Haber

ads

 Xbox Game Pass for PC Kullanıcılarına Kötü Haber

Xbox Game Pass for PC Twitter hesabından ve Xbox blog sayfasından şimdilik PC kullanıcılarını ilgilendiren bir zam açıklaması yapıldı. 17 Eylül’ den itibaren Xbox Game Pass PC kullanıcıları için yeni fiyatlandırma ile sunulacak. 4.99 $ olan fiyatının 9.99 $’ a yükseltileceği duyurulan Xbox Game Pass öncelikli olarak bu yeni fiyatlandırmasıyla ABD’ de de sunulmaya başlanacak. Diğer bölgelere bu fiyat güncellemesinin yansıyıp yansımayacağı, yansıyacaksa özellikle ülkemizdeki etkilerinin neler olacağı merak konusu.
Xbox Game Pass oyuncularına, Microsoft oyunlarına çıktığı ilk günden itibaren uygun fiyatlarla erişim sağlamasıyla biliniyordu. Kullanıcılarına sadece Microsoft oyunları değil, diğer çeşitli yayıncıların oyunlarına ve Electronic Arts iş birliği ile EA Play aboneliğine erişim gibi çeşitli avantajları bulunan Microsoft, 17 Eylül itibariyle şimdilik ABD’ den başlayarak fiyatlarından güncellemeye gitme kararını duyurdu.
Döviz kurundaki hareketliliğin sonucu olarak şirketlerin bu tip çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmesi bekleniyordu. Ancak tüketicilerin bu yaklaşımlara karşı geliştireceği tepkiler bir diğer merak konusu olmuş durumda.

ads