WhatsApp’dan Korku Dolu Mesajlar için Yeni Güncelleme

ads

Özellikle son zamanlarda birçok WhatsApp kullanıcısını zor duruma düşüren bir konu hakkında önlem almak amacıyla WhatsApp karşı güncelleme yaptığını duyurdu.

Birçok WhatsApp kullanıcısı son günlerde rehberinde kayıtlı olmayan kişilerden mesajlar alıyor veya çeşitli gruplara ekleniyordu. Bu mesajlar uygulamanın çökmesine neden oluyor. Bununla birlikte bu mesajları atan kişiler sohbet geçmişinize de erişim sağlayabiliyor. Bu durum kullanıcıları korkutmakla beraber bu kişi ve grup mesajlarını önlemek için ne yapabiliriz sorusunu akıllara getirdi.

Eğer tanımadığınız bir kişiden sürekli mesajlar alıyorsanız sizinde tahmin edeceğiniz gibi yapmanız gereken en etkili ve kalıcı yöntem o kişiyi engellemektir. Bunun için yapılması gereken kişinin profiline girdikten sonra en altta bulunun kırmızı engelle yazısına tıklamaktır. Bunu zaten birçoğumuz biliyoruz.

Peki tanımadığımız gruplara alınmamak için ne yapmak gerekir?
Bunun için ise WhatsApp uygulamasında ‘ayarlar’ kısmına girdikten sonra ‘gizlilik’ seçeneğine tıklamak. Daha sonra ise burada bulunan ‘gruplar’ a tıkladığınızda, sadece rehberinizde bulunan kişiler tarafından guruplara alınmanızı sağlamış olursunuz. Bu basit yöntemler sayesinde sohbet geçmişinizi tehdit eden yabancı kişilerden korunabilirsiniz.

ads