Microsoft Teams’ den Eğitim Öngörüleri Özelliğine Güncelleme

ads

 Microsoft Teams’ den Eğitim Öngörüleri Özelliğine Güncelleme

Microsoft uzaktan verimli çalışma platformu Teams’ in içeriğindeki Eğitim Öngörüleri (Education Insights) özelliğini geliştirdiğini duyurdu. Android ve İOS tabanlı tüm cihazlardan, tarayıcılardan ve bilgisayarlardan ücretsiz kullanım imkânı sağlayan Microsoft Teams içerisindeki Eğitim öngörüleri özelliğine yapılan iyileştirmelerle öğrencilerin uzaktan eğitim ihtiyaçlarına ve birbirleriyle olan etkileşimlerine daha sağlıklı yaklaşımlar getirilmesi amacıyla eğitimcilere yol haritası niteliğinde yaklaşımlar oluşturulmuş.

Yapılan güncelleştirmeler şöyle ifade edilebilir;

- Değişen yaşam koşulları sebebiyle son dönemde herkesin gündeminde olan uzaktan eğitimin niteliğinin ve sürekliliğinin sağlanmasına yönelik girişimler,

- Risk grubu öğrencilerin birbirleriyle ev uzaktan eğitimle olan bağlantısının takibi,

- Farklı okullar ve sınıflardaki etkileşimleri sağlama ve takip etme,

- Hızlı ve güvenilir şekilde dijital etkileşim raporları düzenleme ve bu raporları eğitimin liderleri ile paylaşma.

Uzaktan ve hibrit sistem eğitimlerinin yetkinliğinin, niteliklerinin takibi ve iyileştirilmesi adına analiz süreçlerinden yararlanmak gerekir. Microsoft Teams’ de bu noktadan doğan ihtiyaçtan kaynaklı geliştirdiği bu özellikleriyle eğitimcilere daha fazla veri sunarak, eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik girişimlerde bulunma gayreti içine girmiş görünüyor.


ads