Facebook Campus

ads


Facebook Campus

Bundan 16 yıl önce Facebook’ un kurulum amacı günümüzdeki kullanım şeklinden oldukça uzaktı. Facebook ilk kez 2004 yılında ABD’ nin gözde üniversitelerinden Harvard öğrencilerinin birbirleri ile etkileşim halinde olabilmeleri adına kurulmuştu. Sonraları ABD’ nin diğer üniversiteleri de bu platforma katılmaya başladı. O yıllarda Facebook’ a üye olup erişim sağlayabilmek için ABD’ de bir üniversitede eğitim görüyor olmak şartı mevcuttu. Çünkü Facebook’ a sadece üniversite uzantılı mail adresi ile üyelik yapılabiliyordu.
Sonra yıllar içinde bu platformun geleceğini fark etmiş olacaklar ki, bu sosyal ağı tüm insanlığın kullanımına açtılar ve Facebook günümüzdeki halini almış oldu.
Şimdi Facebook yeni girişim ile 16 yıl önceki haline dönüş yapmaya hazırlanıyor. Günümüzde yaklaşık 2 milyar kullanıcısı bulunan, bünyesinde hepimizin aşina olduğu sosyal mecraları barındıran Facebook yeni bir platform geliştirdi. Adı Facebook Campus olan bu yeni platformda tıpkı 16 yıl önceki gibi üye olabilmek için okul tarafından öğrencilere tanımlanmış email adresi gerekiyor. Yani bu yeni Facebook platformuna öğrenci olmayanlar erişim sağlayamayacak. Facebook bu hamlesiyle yıllar içinde diğer sosyal medya uygulamalarına kaptırdığı genç kesimi yeniden kendine çekmeyi hedefliyor.


ads